Evolutia scorului
Setul 1: 1-1, 2-1, 4-2, 6-6, 9-7, 12-10, 14-12, 18-14, 20-17, 22-19, 25-21
Setul 2: 3-0, 6-1, 8-3, 10-4, 12-6, 14-7, 16-10, 17-14, 20-16, 24-19, 25-21
Setul 3: 5-2, 7-3, 8-6, 9-9, 9-10, 12-13, 15-15, 19-18, 21-24, 23-25
Setul 4: 0-1, 2-5, 5-6, 7-7, 12-9, 13-12, 16-14, 18-15, 22-15, 25-18
Vezi cateva fotografii de la acest meci, apasand AICI!
Sala Sporturilor Bacau, Spectatori: 300
Arbitri: A1 – Tudor Pop (Cluj Napoca), A2 – Razvan Luputan (Baia Mare)
MVP-ul partidei: Regan-Elizabeth Hood
Stiinta Bacau
13 Sabina Miclea-Grigoruta
7 Kremena Kamenova
8 Roxana Iosef
2 Denisa Rogojinaru
6 Alexandra Sobo
5 Mihaela Herlea
4 Lucia Gaido (libero)
Au mai jucat: 12 Georgiana Fales, 15 Emilce Sosa si 11 Crina Baltatu
Antrenor: Florin Grapa
Dinamo Romprest Bucuresti
13 Ivana Zburova
9 Regan-Elizabeth Hood
3 Ana-Maria Stefan
5 Alida-Carmen Marcovici
8 Tatiana Lupu
10 Ioana-Maria Baciu
14 Dominika Valachova (libero).
Au mai evoluat: 6 Daniela Minca si 7 Liana Smarandache
Antrenor: Branko Kovacevic
Sursa Video: www.emediabacau.ro
Click! Rezumat Video (1TV Bacau)
Divizia A1, Etapa a 7-a, alte rezultate
SCMU Craiova – CSM Sibiu 3:1 (20-25, 25-11, 25-21, 25-21)
CS Volei Alba Blaj – CSM Lugoj 3:1 (25-20, 25-15, 18-25, 25-16)
Unic Piatra Neamt – U Cluj 3:0 (25-11, 25-11, 25-12) > Rezumat Video
CSM Bucuresti – CSU Medicina Targu Mures 3:2 (21-25, 25-20, 23-25, 25-22, 15-13)
CS Arges Volei Pitesti – Tomis Constanta (18 decembrie)
CLASAMENT
1. (1) Stiinta Bacau 7 6 1 0 0 20p 21-3
2. (2) Dinamo Bucuresti 7 5 0 0 2 15p 17-9
3. (4) Volei Alba Blaj 7 4 1 1 1 15p 17-11
4. (3) Tomis Constanta 6 4 0 1 1 13p 15-6
5. (5) CSM Bucuresti 7 3 2 0 2 13p 15-10
6. (6) SCMU Craiova 7 4 0 1 2 13p 15-11
7. (7) Unic Piatra Neamt 7 4 0 0 3 12p 12-11
8. (8) CSU Targu Mures 7 1 2 1 3 8p 13-16
9. (9) CSM Lugoj 7 2 0 0 5 6p 9-16
10. (10) CSM Sibiu 7 2 0 0 5 6p 8-16
11. (11) U Cluj 6 0 0 2 4 2p 6-21
12. (12) Arges Volei Pitesti 6 0 0 0 6 0p 0-18
Etapa urmatoare (24 noiembrie 2012): U Cluj – Stiinta Bacau, CSM Lugoj – CSM Sibiu, Tomis Constanta – SCMU Craiova, CSU Medicina Targu Mures – CS Arges Volei Pitesti, Dinamo Romprest Bucuresti – CSM Bucuresti, CS Volei Alba Blaj – Unic Piatra Neamt.